Apie mus

Rojaus kampelis,

kur vaikai beveik visą savo laiką

aktyviai leidžia gryname ore ir gamtos apsuptyje

Mūsų vertybės

Meilė mūsų pamatinė vertybė, kuri apima meilę sau, kitiems ir gamtai. Kuriame harmoniją su savimi, kartu esančiais žmonėmis, aplinka. Esame atviri, rūpestingi, empatiški, ištikimi, priimame kitų ir savo unikalumą. Nuoširdžiai dalijamės emocijomis, apsikabiname, sakome gerus žodžius ir jaučiame bendrystę. Keičiamės idėjomis ir padedame joms augti. Gerbiame pasirinkimo laisvę. Mokame atsiprašyti ir atleisti.

Sveikata. Mums svarbus fizinės ir emocinės sveikatos balansas. Skatiname fizinį aktyvumą, sveiką mitybą, buvimą lauke. Kuriame sveiką darbo ir poilsio aplinką. Skiriame dėmesio savo ir kitų emocijoms, puoselėjame sąmoningumą, kuriame sveikus socialinius ryšius. Sveikas kūnas, mintys, aplinka kuria naujas galimybes.

Laisvė – pasirinkimo laisvė, savarankiškumas, atsakomybė ir pagarba kitų laisvei. Pasitikime ir jaučiame pasitikėjimą mumis, kai priimame sprendimus. Laisvai reiškiame nuomonę, emocijas ir kuriame. Esame atsakingi, galime pasirinkti ribas. Vertiname drąsą ir laisvę ugdyme.

Iš kur atsiradome?

Pirmieji lauko (gamtos, miško) darželiai Europoje pradėjo kurtis nuo 1950 metų Danijoje, vėliau – Švedijoje ir kitose Skandinavijos šalyse. Galiausiai išplito po Europą: buvo įkurti Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje ir kitose valstybėse. Šiuo metu lauko vaikų darželiai veikia ir kituose kontinentuose: Amerikoje, Azijoje ir Australijoje.

Lietuvoje Lauko vaikų darželis įkurtas 2014 m. Pavilnių regioniniame parke, Vilniuje. Tai – pirmasis lauko darželis Lietuvoje. Jo įkūrėjas – Žilvinas Karpis. 

Skaityti toliau

Kodėl lauke?

Per keletą dešimtmečių Skandinavijoje ir Jungtinėje Karalystėje atliktais tyrimais įrodyta, kad vaikų buvimas lauke visą dieną ir ištisus metus daro teigiamą įtaką jų mokymuisi ir vystymuisi. Apibendrinant sukauptą patirtį apie lauko darželius ir lauko pedagogiką, apskritai galima drąsiai teigti, kad, būdami lauke, vaikai:

  • auga fiziškai aktyvesni ir tvirtesni:  demonstruoja geresnę pusiausvyrą, vikrumą ir jėgą;
  • turi daugiau galimybių lavinti smulkiąją bei stambiąją motoriką;
  • rečiau serga, nes būnant lauke stiprėja sveikata ir imunitetas;

Skaityti toliau

Susipažinkime!